ساخت ربات تلگرام

طریقه ساخت ربات تلگرام و کاربردهای مهم آن

امروزه ربات تلگرام یکی از مزیت‌ های این شبکه پرمخاطب محسوب می‌شود که به روش‌های مختلفی می‌توان به ساخت آن اقدام نمود. ساخت ربات تلگرام به دو روش صورت می‌گیرد که در این مطلب شمارا با راحترین روش برای ساخت آن آشنا می‌کنیم. همچنین در این مقاله شمارا با طریقه ساخت ربات تلگرام و نکات مربوط به آن بیشتر آشنا خواهیم کرد؛ بنابراین تا انتهای این مقاله آموزشی همراه ما باشید.

 برای توضیح واضح‌تر در رابطه با ساخت ربات تلگرام این‌گونه باید بیان نمود که کاربران تلگرام می‌توانند از طریق ساخت این حساب کاربری ویژه به افراد و یا گروهای دیگر به‌ صورت خودکار با یک برنامه مشخص پیغام ارسال نموده و دریافت نمایند. درواقع با ایجاد این‌ گونه از ربات‌های تلگرامی این امکان فراهم‌ شده است که افراد برای درآمد زایی بتوانند از آن‌ها استفاده نمایند.

ربات‌های تلگرامی با راندمان و بازدهی بالایی که ارائه می‌دهند می‌توانند از کارایی بالایی برخوردار باشند. شاید بتوان گفت میزان کاری که یک ربات تلگرام انجام می‌دهد از یک فرد بیشتر می‌باشد. ربات‌های تلگرامی به روش‌های مختلفی ساخته می‌شوند که برخی نیازمند به  تخصص برنامه‌نویسی  داشته و برخی نیز بدون هیچ برنامه تخصصی قابل ساخت و اجرا می‌باشند. در ادامه شما را بیشتر با ساخت ربات تلگرام  آشنا می‌کنیم.

    

روش ساخت ربات تلگرام

 

دلایل ساخت ربات تلگرام

با آمدن شبکه تلگرام و گسترش آن در میان کاربران، کاربردهای فراوانی نیز برای آن‌ها ایجادشده است. یکی از این موارد ساخت ربات تلگرام است که امروزه موردتوجه برخی از افراد در جامعه قرار گرفته است. حال شاید این سؤال پیش آید که ساخت ربات‌های تلگرام چه سودی برای این‌گونه از کاربران خواهد داشت.

در پاسخ باید این‌ گونه بیان کنیم که این‌ نوع از ربات‌ها توانایی بازاریابی برای اغلب کسب‌ و کارها را خواهند داشت. ساخت و راه‌اندازی سریع و در اغلب موارد رایگان آن‌ها می‌تواند از مهم‌ترین مزیت‌های آن‌ها تلقی شود (البته اگر قصد ساخت ربات‌های تلگرامی ساده و مقدماتی را داشته باشد). ولی درصورتی‌ که ساخت ربات‌هایی به نسبت پیشرفته را در ذهن دارید باید کمی حرفه‌ای‌تر عمل کرده و یا به سایت‌های تخصصی در این حیطه مراجعه نماید. درواقع ربات‌های تلگرامی ساخته می‌شوند که افراد را برای طی کردن مسیر موردنظرشان یاری رسانند. کوتاه کردن مسیر از ویژگی‌های ساخت ربات تلگرام است.

ساخت ربات تلگرام و کاربردهای آن

زمانی که اقدام به ساخت ربات تلگرام می‌ کنید باید ابتدا در ذهن خود بررسی کنید که دلیل ساخت این‌گونه از ربات‌ها برای شما چیست؟ چرا اصلاً قصد ساخت ربات تلگرامی را دارید؟ ربات‌های تلگرامی برای سه کاربرد و شاید چندین کاربرد دیگر ساخت و اجرایی می‌شوند. افراد می‌توانند برای کاربردهایی متفاوت از این ربات‌های جالب بهترین استفاده را بنمایند. از مهم‌ ترین کاربردهای ربات تلگرام می‌توان به ایجاد انواع بازی‌های سرگرم‌کننده و فکری اشاره نمود.

افراد در زمان ساخت ربات تلگرام  باید به این نکته مهم توجه کنند، زمانی که ربات تلگرام اجرایی می‌شود مدیر این ربات که خود فرد سازنده آن است، باید در کمترین زمان پاسخگوی سؤالات متعدد باشد، بنابراین این مسیر می‌تواند برای ساخت انواع بازی‌های فکری ایده مناسبی باشد. از دیگر کاربردهای ساخت ربات تلگرام  ایجاد تعامل در اغلب وب‌سرویس‌های مختلف در فضای مجازی است. دریافت نظر و پاسخ ارسال‌شده به سایت از طریق ربات تلگرام یکی از این موارد است. مورد سوم و مهم ایجاد ابزارهای کاربردی دیگر از طریق ربات تلگرامی می‌باشد مانند خبرهای روز دنیا و مطالب سرگرم‌کننده و همچنین اطلاعات هواشناسی و چندین مورد دیگر.

ربات ساز

 

امکانات مناسب در زمان ساخت ربات تلگرام

یکی از مزیت‌هایی که در زمان ساخت ربات تلگرام برای کاربران فراهم‌ شده است این است که می‌توانند با توجه به چندین امکان مناسب و ایده آل به ساخت انواع ربات‌های تلگرامی خود اقدام نمایند. درواقع شما نه‌ تنها می‌توانید به‌ راحتی به یک ربات تلگرام دسترسی پیدا کنید، بلکه از برخی امکاناتی که در زمان ساخت ربات تلگرام  برای شما فراهم‌ شده است که به‌ عنوان مزیت‌های ساخت ربات‌های تلگرام شناخته می‌شوند، هم بهره‌مند شوید. شما می‌توانید از مدیریت امن و قوی ربات تلگرام برخوردار باشید، امنیت ربات تلگرام خود را بالا ببرید، تنظیماتی را اضافه و یا کم کنید و چندین مور دیگر که در ادامه به‌صورت جامع‌تر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

دسترسی آسان از طریق ساخت ربات تلگرام

برای اینکه شما بتوانید به ربات تلگرام دسترسی داشته باشید می‌بایست از روش‌های مختلف به ساخت ربات تلگرام اقدام کنید، اما نگران نباشید برای ساخت این حساب کاربری، شما راه سختی در پیش رو ندارید. با چند کلیک ساده این امکان برای شما فراهم خواهد شد که روی گوشی‌های هوشمند، تبلت و همچنین کامپیوتر شخصی خود به ساخت ربات‌های تلگرام بپردازید.

درواقع با امکان دسترسی آسان شما به‌راحتی می‌توانید به این حساب کاربری مهم در تلگرام دست‌ یابید. این امکان یعنی دسترسی راحت و آسان در ساخت انواع ربات‌های تلگرامی از مهم‌ترین مزیت‌های این‌ گونه از حساب‌های کاربری در تلگرام محسوب می‌گردد. افراد می‌توانند خود به‌ تنهایی تنها با چند دقیقه یک ربات تلگرامی ایجاد کرده و در جهت هدف‌های خود از آن‌ها استفاده نمایند.

ربات تلگرام

 

امکان مدیریت امن و مطمئن در ساخت ربات تلگرام

یکی از امکاناتی که در زمان ساخت ربات تلگرام برای کاربران فراهم‌ شده است این است که می‌توانند به‌ راحتی ربات تلگرامی خود را در زمان ساخت و اجرا مدیریت کنند. این مدیریت امن و مطمئن بوده که می‌تواند از طریق شناسه مخصوص شما در تلگرام مدیریت شود.

 البته از مزیت‌های دیگر در زمان ساخت ربات تلگرام   امکان ایجاد چند مدیریت مجزا مانند کاربر، نظارت‌کننده، مدیر و چند مورد دیگر می‌باشد. با استفاده از این امکان ربات تلگرامی قوی را می‌توانید طراحی و اجرا نمایید. امنیت در ربات تلگرام از دیگر ویژگی‌های مهمی است که در زمان ساخت آن مدنظر قرار می‌گیرد.

دسترسی امن به ربات در زمان ساخت ربات تلگرام

یکی از مزیت‌هایی که در زمان ساخت ربات تلگرام برای شما فراهم می‌شود این است که از امنیت بالا برای ساخت ربات تلگرام  موردنظر بر اساس رمز عبور منحصربه‌فرد (توکن) استفاده می‌شود. زمانی که شما یک توکن و یا رمز عبور دریافت می‌کنید باید مراقب باشید کسی از این رمز مطلع نشود.

درواقع شما در زمان ساخت ربات تلگرام از یک رمز عبور یا پسورد مخصوص به خود استفاده نمودید که دیگر افراد امکان دسترسی به آن را نخواهند داشت؛ بنابراین این مورد می‌تواند امنیت ربات تلگرام شما را در زمان ساخت آن به‌ مراتب بالا ببرد. با این دسترسی امن خیال شما از امنیت و همچنین ورود افراد دیگر به ربات آسوده‌تر خواهد شد.

طراحی ربات تلگرام

 

امکان اضافه نمودن تغییرات جدید در زمان ساخت تلگرام

درزمانی که کاربران به ساخت ربات‌ تلگرام  موردنظر خود اقدام می‌کنند یکی از مواردی که برای آن‌ها فراهم‌ شده است این است که می‌توانند به‌ راحتی تغییرات و همچنین تنظیمات جدیدی را به ربات خود اضافه و یا کم نمایند.

به‌عنوان‌ مثال کاربران می‌توانند با اعمال دستوری به ربات تلگرام خود مطالبی را در زمان معین به افراد و کاربران در گروه تلگرامی خود ارسال نمایند. فرض کنید که شما یک کانال فروش کالا و یا البسه را دارید از طریق این ربات می‌توانید به‌صورت خودکار کالاهای جدید باقیمت‌های مختلف را در هر ساعتی از شبانه‌ روز منتشر کنید. این امکان دست کاربر را که ربات تلگرام مختص اوست، برای افزودن اطلاعات جدید به ربات بازخواهد نمود. طبق موارد گفته‌ شده کاربر می‌تواند به ربات تلگرامی خود فرمان و دستور جدیدی را اضافه نماید.

بازاریابی و جذب مشتری از طریق ساخت ربات تلگرام

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم یکی از کاربردهای ساخت ربات‌های تلگرامی این است که افراد می‌توانند از طریق آن به بازاریابی و جذب مشتری در میان میلیون‌ها کاربر تلگرام بپرداز‌ند. اگر شما سایت و یا فروشگاه اینترنتی دایر کرده‌اید می‌توانید به‌ راحتی در زمان ساخت تلگرام اخبار و قیمت‌های بروز شده اجناس و کالاهای خود را از طریق ربات تلگرام برای افراد منتشر کنید و مطمئناً از میان انبوه کاربران افرادی وجود خواهند داشت که مشتری کالاهای شما باشند.

درواقع شما با کمک ربات تلگرامی خود، می‌توانید اطلاعات اجناس خود را از سایت فروش محصولاتتان به کانال تلگرامتان انتقال داده و با کمترین هزینه به بازاریابی کالاهای خود بپردازید. ساخت ربات تلگرام با توجه به این امکان می‌تواند به‌ صرفه و مناسب‌ تر از روش‌های دیگر بازاریابی باشد.

برنامه نویسی با ربات تگرام

 

پرسش و پاسخ و پشتیبانی در ساخت ربات تلگرام

اگر به‌ منظور بازاریابی و جذب مشتری اقدام به ساخت ربات‌های تلگرامی نموده‌اید که در بالا نیز تا حدودی به آن اشاره شد، در کنار جذب خریداران بیشتر برای محصولاتتان توسط ربات تلگرام شما با ساخت این حساب کاربری می‌توانید در تمام شبانه‌روز به سؤالات و درخواست‌های مشتریان خود به‌صورت کاملاً آنلاین پاسخ دهید. درواقع ربات تلگرامی برای شما به‌ مانند کارمند پشتیبانی انجام‌ وظیفه نموده و مشتریان شمارا در جهت خرید محصول راهنمایی می‌کند. این از مزیت‌های فروش از طریق ساخت ربات تلگرام محسوب می‌شود که بسیار مورد توجه صاحبان کسب‌ و کارها قرارگرفته است.

دسترسی کامل و همیشگی مشتریان با ساخت ربات تلگرام

یکی دیگر از مزیت‌های ساخت ربات تلگرام این است که شما به‌ راحتی می‌توانید اطلاعات مشتری مانند نام، نام خانوادگی، آدرس و همچنین اطلاعات تماس را از طریق ربات تلگرامی خود دریافت نموده و برای مدت‌ها آن‌ها را ذخیره داشته باشید. این امکان مناسبی است که با ساخت ربات تلگرامی برای شما فراهم‌ شده است. درواقع در هر زمان که نیاز به ارتباط با مشتری را داشته باشید می‌توانید از این اطلاعات استفاده بهینه نمایید. در واقع شما می‌توانید با تعاملی دوطرفه میان مشتری و ربات تلگرامی خود اعتمادسازی نموده و با در اختیار داشتن اطلاعات مشتریان به‌منظور ارتباطی راحت و آسان با آن‌ها در مواقع تبلیغات از این اطلاعات استفاده نمایید.

ماندگاری و بازدهی بالا در ساخت ربات‌ تلگرام

برای ساخت ربات تلگرام شما می‌توانید بدون هزینه و یا با کمترین هزینه یک رباتی را در دسترس داشته باشید که می‌تواند 24 ساعت از شبانه‌روز برای شما فعالیت نماید. زمانی که شما مشغول کار دیگری هستید و یا در زمان استراحت شبانگاهی به سر می‌برید، ربات تلگرام می‌تواند خودکار پیام‌ها را ارسال و دریافت نماید. این دوام و پایداری ربات‌های تلگرام می‌تواند امکان مناسبی برای ساخت انواع ربات‌های تلگرام محسوب شود. کمترین هزینه در ساخت ربات تلگرام ولی بیشترین راندمان و بازدهی.

ربات تلگرام

طریقه ساخت ربات تلگرام

تا به این بخش سعی نمودیم خوانندگان عزیز را با مزیت و امکانات مناسبی که می‌توان از طریق ساخت ربات‌های تلگرامی به دست آورد، آشنا کنیم. همان‌طور که مشاهده کردید این امکانات به‌اندازه کافی می‌توانند برای ساخت ربات تلگرام افراد را قانع کنند؛ اما در ادامه شما را با ساخت ربات تلگرام در چند مرحله بیشتر آشنا خواهیم کرد، پس تا پایان آموزش همراه ما باشید.

انتخاب نام مناسب در ساخت ربات تلگرام

 برای شروع ساخت ربات تلگرام شما می‌بایست با کمی جست‌وجو در کادر مخصوص برنامه تلگرام وارد ربات پدر یا Botfather شوید. این ربات به‌ عنوان ربات اصلی برای ساخت انواع ربات‌ها توسط تلگرام برنامه‌ ریزی‌شده است. با ورود به این محیط شما تنها با یک کلیک که آن استارت (START) می‌باشد، پیامی را مشاهده خواهید نمود که در آن گزینه‌های مختلفی ازجمله ساخت ربات جدید وجود دارد؛ بنابراین شما در این بخش موارد دیگر را کنار گذاشته و گزینه ربات جدید (newbot/) را انتخاب نمایید. تا به اینجا شما توانسته‌اید یک ربات را طراحی کنید، اما باید برای ربات موردنظر خود یک نام انتخاب کنید. تلگرام پدر این امکان را فراهم نموده که هر نام با هر ظاهری را انتخاب کنید. این نام می‌تواند یک اسم معمولی باشد و یا یک نام کاملاً خاص از حروف و حتی اموجی ها.

انتخاب نام کاربری در زمان ساخت ربات تلگرام

بعد از ارسال نام موردنظر خود، پیامی مبتنی بر انتخاب نام کاربری برای ربات تلگرام برای شما ارسال می‌شود. شما برای پاسخ و انتخاب نام کاربری از محدودیت‌ هایی برخوردار هستید. اول اینکه نباید از کلمات فارسی استفاده کنید و کاملاً باید از حروف انگلیسی استفاده کرده باشید. شرط مهم دیگر استفاده از دو واژه Bot یا Robot در انتهای نام کاربری ربات تلگرامی می‌باشد.

اگر این موارد رعایت نشود و یا نام شما تکراری باشد پیغامی مبنی بر انتخاب نام دیگر برای شما ارسال خواهد شد. تنها با انتخاب نام مناسب به مرحله بعد خواهید رفت. درواقع شما در این مرحله از ساخت ربات تلگرام، باید با دقت نام کاربری مناسبی را برای ربات خود انتخاب نمایید. اگر با بی دقتی به انتخاب نام کاربری برای ربات تلگرام خود بپردازید برای شما دائماً پیام‌های خطا ارسال خواهد شد و تا اصلاح نکردن نام کاربری در این مرحله باقی خواهید ماند. در زمان تایید نام کاربری ربات شما یک رمز عبور یا همان توکن برای شما ارسال خواهد شد که این رمز بسیار مهم می‌باشد و باید آن را خوب ذخیره نمایید تا بتوانید در زمان فعال‌سازی از آن استفاده کنید.

ساخت ربات تلگرام

 

فعال‌سازی بعد از ساخت ربات تلگرام

تا به اینجا شما به‌ درستی توانسته‌اید یک ربات با نام کاربری مجاز برای آن طراحی کنید؛ اما مهم‌ ترین بخش بعد از ساخت ربات تلگرام فعال‌سازی آن است. در این بخش شمارا با روش فعال‌سازی ربات تلگرامتان بیشتر آشنا می‌کنیم. ربات تلگرامی شما برای اینکه بتواند دستوری دریافت و یا ارسال کند نیازمند برنامه‌ریزی مشخصی است. درواقع اگر برای ربات تلگرام خود برنامه‌ریزی خاصی را انجام ندهید این ربات هیچ دستوری را انجام نخواهد داد؛ بنابراین باید از یک روش مناسب برای برنامه‌ریزی ربات تلگرامی خود استفاده کنید.

برای این منظور ربات‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید برنامه‌ریزی ربات تلگرامی خود را از طریق آن‌ها به انجام برسانید. یکی از این ربات‌ها که به‌ مراتب کار با آن‌ها کمی ساده‌تر می‌باشد ربات ManyBot می‌باشد. این ربات می‌تواند برنامه ربات تلگرامی شمارا برای اجرای دستور و فرامین ایجاد نماید. در ادامه روش‌های برنامه‌ریزی توسط این ربات را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

برنامه‌ریزی توسط ManyBot بعد از ساخت ربات تلگرام

بعد از ساخت ربات تلگرام   خود برنامه‌ای را برای آن باید ایجاد نمایید. می‌توانید توسط ربات ManyBot این امر را نهایی کنید. در این مرحله از طریق جست‌وجوی تلگرام وارد ManyBot شوید. شما می‌توانید برای انجام عملیات خود زبان را تلگرام را نیز از طریق تنظیمات تغییر دهید. بعد از ورود به محیط ManyBot استارت را کلیک نموده تا وارد بخش بعدی شوید. در بخش بعدی مانند تلگرام پدر چندین گزینه برای شما ارسال خواهد شد که یکی از آن‌ها انتخاب ربات جدید است.

 حال این گزینه (ربات جدید) را انتخاب نمایید. در بخش بعدی از شما پرسیده خواهد شد که آیا تمایل به ساخت ربات جدی دارید که پاسخ شما خیر خواهد بود. دلیل این امر این است که در تلگرام پدر این کار را انجام داده‌اید، بنابراین گزینه‌ای که به زبان فارسی ترجمه آن API token را من کپی نموده‌ام را انتخاب کنید. در مرحله بعد توکن یا رمز عبوری که در تلگرام پدر دریافت کرده بودید را در کادر مناسب آن وارد کنید و ارسال را بزنید. در مرحله بعد که انجام آن لازم و ضروری نیست می‌بایست اطلاعاتی در رابطه با ربات تلگرام خود بنویسید. می‌توانید با زدن دکمه skip از این مرحله عبور کنید.

ساخت ربات تلگرام

 

گزینه ارسال بعد از ساخت ربات تلگرام

تا بخش قبلی شما عزیزان توانستید یک ربات تلگرامی را برای خود طراحی و ایجاد نمایید. همچنین از ربات‌های مختلف (که ما در این مقاله از ربات ManyBot استفاده کردیم) برای برنامه‌ریزی ربات تلگرامی خود استفاده کنید. با انجام این مراحل ربات شما ساخته‌ شده و قابل‌ استفاده می‌باشد. شما می‌توانید این ربات را برای کاربران دیگر و یا اعضای گروها و کانال‌ها ارسال کنید و با این کار افرای زیادی را برای استفاده از این ربات جذب نمایید. بعد از اتمام ساخت ربات تلگرام شما همچنین می‌توانید دستور خوش‌آمد گویی به اعضای جدید را به‌وسیله یک متن و یا یک تصویر توسط ربات تلگرامی خود اجرایی نمایید.

چکیده‌ای از مطالب ارائه‌ شده در رابطه با ساخت ربات تلگرام

    ربات‌های تلگرام امروزه یکی از اپشن های جدید این شبکه محبوب اجتماعی می‌باشند.

    برخی به دلیل عدم آشنایی، ربات‌های تلگرام را نوعی هکر می‌دانند که این فرضیه نادرست است.

    ساخت ربات‌ تلگرام  به دلایل مختلف با توجه به نوع کاربرد آن‌ها صورت می‌گیرد.

    در برخی موارد ساخت ربات تلگرام نیازمند هیچ تخصصی در برنامه‌نویسی نمی‌باشد.

    ربات‌های تلگرام پیشرفته را می‌توانید توسط سایت‌های تخصصی تهیه نمایید.

    یکی از کاربردهای ساخت ربات تلگرام  برای ایجاد بازی‌های فکری و همچنین سرگرمی است.

    دسترسی امن و راحت از مزایای ساخت ربات تلگرام  است.

    بازاریابی و همچنین جذب مشتری توسط این ربات‌ها می‌تواند باعث رونق کسب‌ و کار افراد شود.

    پشتیبانی‌های 24 ساعته توسط ربات‌های تلگرام دلیل مناسبی برای ساخت آن‌ها محسوب می‌گردد.

    شما به‌ راحتی می‌توانید با چند کلیک به ساخت ربات تلگرام  ساده اقدام کنید.

    ساخت ربات تلگرام باید از طریق تلگرام پدر صورت گیرد.

    در نام کاربری برای ساخت ربات تلگرام  می‌بایست از دو عبارت Bot یا Robot استفاده گردد.

    برای اجرای دستورها ربات نیازمند برنامه‌ریزی توسط ربات‌های دیگر می‌باشد.

    عبارت توکن بسیار مهم است که افراد باید آن را برای اجرایی شدن برنامه‌ ریزی ربات بعد از ساخت ربات تلگرام حفظ نمایند.

شرکت کیان تجارت با دارا بودن رزومه ای قوی در این مورد و ساخت بیش از 200 ربات مختلف میتواند گزینه ای مطمئن برای طراحی ربات های شما باشد، از طریق راه های ارتباطی زیر میتونید انواع ربات تلگرام را سفارش بدید 👇👇👇

                                                                                                         راه های ارتباط با ما

 


شماره تماس ۸۸۶۹۳۲۸۶ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۸۸۶۹۳۲۸۶ - ۰۲۱