اخبار بهارانه تلگرام

 

 

 

 

 

 

 

حذف "تلگرام طلایی" و "هاتگرام" توسط گوگل

 

روز گذشته گوگل پس از هشدار های پیاپی مبنی بر عدم امنیت دو نسخه ایرانی تلگرام یعنی "هاتگرام" و " تلگرام طلایی" اقدام به حذف خودکار این دو اپلیکیشن از گوشی کاربران کرد.

قبلا هم تلگرام در مورد امن نبودن این اپلیکیشن ها هشدار داده بود، پس از گوگل پلی بازار هم این دو نرم افزار را از لیست اپلیکیشن های خود حذف کرد. اکنون پوسته های دیگری از تلگرام که بدون نیاز به فیلترشکن فعال می شوند تحت عناوین مختلفی مثل طلگرام در دسترس هستند ولی اطلاعات دقیقی از محل تامین بودجه ی این نرم افزارها وجود ندارد و گفته میشود همه این نرم افزار ها شامل بدافزارهایی هستند که به محض نصب اطلاعات گوشی کاربران را به سرقت برده و به مقصد از پیش تعیین شده ای ارسال میکنند. همه ی نسخه های امن تلگرام با نام های telegram ، plus messenge،telegram x  همچنان در ایران فیلتر هستند.

 

 

 

 

تلگرام در ایران فیلتر شد!!!!

فیلتر تلگرام در ایران  

  سرانجام پس از کش و قوس های فراوان  با دستور و پیگیری دستگاه قضایی پیام رسان محبوب تلگرام در ایران مسدود شد!!! فیلترینگ تلگرام در ایران در حالی انجام شده که حسن روحانی، رئیس جمهور، بارها در اینستاگرام خود از مخالفت خود با فیلترینگ فضای مجازی سخن گفته است.

" سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی؛ و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان "توسط این دولت" مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند. (مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.)
عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد. اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند. "

روحانی در سفر به خراسان نیز در جمع مردم مجددا مخالفت خود را با فیلتر تلگرام اعلام کرد، با این وجود فیلترینگ تلگرام همچنان در ایران ادامه دارد و مشکلات بسیاری را برای کاربران این پیام رسان ایجاد کرده است.


 اختلال سراسری  تلگرام به چه علت بود

اختلال در شبکه تلگرام،قطعی اخیر تلگرام

 🔺 پس از اختلال و قطع شدن تلگرام در روز 9 اردیبهشت ماه در ایران و همچنین در بخش های وسیعی از اروپا و آمریکا، مدیر تلگرام در توییتی اعلام کرد که این اختلال مربوط به حرارت بالا در سرور های این پیام رسان بوده  که احتمالا به دلیل  حملات DDos بوده. البته دروف در توییت خود فقط به قطع بودن تلگرام در بخش هایی از اروپا اشاره کرد اما به نظر می رسد اختلال در شبکه تلگرام در ایران نیز ناشی از مشکل پیش آمده برای سرور های تلگرام بوده.

🔺 علاوه بر اروپا، ایالات متحده، مناطقی از خاور میانه و ایران، روسیه، اندونزی، مالزی و برزیل نیز دچار قطعی تلگرام شده بودند، که سر انجام این مشکل پس از چند ساعت برطرف شد.


تلگرام غیر قابل فیلتر...

فیلتر تلگرام در ایران و روسیه

پس از اقدام بی سابقه روسیه برای فیلتر تلگرام که با ناکامی مواجه شد، پاول دروف در صفحه شخصی خود غیر قابل فیلتر بودن تلگرام را اعلام کرد:

"برای ۷ روز متوالی  دولت روسیه سعی در فیلتر تلگرام در این کشور داشت  که موفق نبود. من بسیار هیجان زده ام که که ما توانستیم زیر خشونت آمیز ترین تلاش ها در تاریخ روسیه برای سانسور اینترنت (با آماری حدود ۱۸ میلیون آی پی بلاکی) دوام بیاوریم و از این وضعیت نجات پیدا کنیم."

 

رئیس جمهور ایران نیز در صفحه اینستاگرام خود  عدم فیلتر تلگرام در ایران را بیان کردند.

روحانی در اینستاگرام خود اینچنین نوشت :

"رفع انحصار و کمک به تقویت پیام رسان های داخلی به معنای محدودسازی سایر شبکه های اجتماعی نیست.

مردم حق انتخاب دارند و می‌توانند توامان در شبکه‌های مختلف اجتماعی فعالیت داشته باشند.

دولت دوازدهم از فضای مجازی و امکان دسترسی و برقراری ارتباط مردم حراست خواهد کرد."

 

بنابراین با توجه به اتفاقات اخیر و ناکامی روسیه در فیلتر تلگرام و همچنین صحبت های پاول دروف مبنی بر غیر قابل فیلتر بودن این برنامه محبوب و کاربردی در آینده ای نزدیک و نیز صحبت های رئیس جمهور، فیلترینگ تلگرام در ایران بسیار بعید به نظر می رسد و مردم می توانند همانند گذشته از این برنامه محبوب استفاده کنند.


آخرین آپدیت تلگرام در مارس 2018 و اوایل فروردین ماه  97 منتشر شد

در این آپدیت تلگرام بخشی برای جستجوی استیکر در نظر گرفته شده که می‌توان با تایپ کردن لغت مورد نظر، استیکرهای مرتبط را تماشا کنید

 

 


شماره تماس ۸۸۶۹۳۲۸۶ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۸۸۶۹۳۲۸۶ - ۰۲۱