ربات تلگرام چیست

ربات تلگرام چیست

   ربات تلگرام چیست و چگونه می توان یک ربات تلگرامی ساخت؟

ربات تلگرام یک ابزار و وسیله بسیار قدرتمند است. در حقیقت یک نرم افزار است که می تواند به صورت تمام خودکار با مخاطبان شما در ارتباط باشد. شما به وسیله  این نرم افزار می توانید در گروه های دیگر عضو شوید و یا یک اجتماع دو طرفه بین خودتان و مخاطبان به وجود می آورید. ربات تلگرام این قابلیت را نیز دارد که در هر که لحظه می توانید به مخاطبان و گروه های خود پیام فرستاده و همچنین قادر به شنیدن پاسخ اعضا نیز باشید.

با توجه به اینکه کاربران بسیاری, از ربات تلگرام استفاده می کنند، در این بخش در زمینه انواع ربات تلگرام، کاربرد آن ها و موارد دیگر توضیحاتی ارائه می دهیم:

   حال این سوال مطرح است که چگونه ربات تلگرام بسازیم؟

اگر برای ساخت ربات تلگرام، با برنامه نویسی آشنایی کامل ندارید و یا به اندازه کافی زمان ندارید که صرف انجام این کار کنید؛ ما به شما این امکان را می دهیم که بدون نیاز به هدر دادن وقت و دارا بودن دانش کافی در زمینه برنامه نویسی، در کمترین زمان، ربات تلگرام مورد نظرتان را بسازید.

برای این کار ابتدا می توانید وارد ربات Botfather شوید و سپس با ارسال دستور /newbot و وارد کردن یک نام دلخواه برای ربات خود و یک یوزر نیم برای آن، توکن دریافت کنید.

سپس وارد ربات CreatYourBot شوید و در صورتی که برای بار اول وارد ربات می شوید، START را بزنید تا ورود شما با موفقیت انجام شود و بعد بر روی کلید ایجاد یک ربات جدید، ضربه بزنید. در این مرحله از ساخت ربات تلگرام، پیام حاوی توکن را که در مرحله نخست دریافت کردید به ربات ارسال کنید؛ اینک ربات تلگرام شما آماده است و شما با پیغام "دوست عزیز به دنیای ربات خوش آمدید." روبرو می شوید.

 ربات تلگرام چیست؟

 

   ربات تلگرام چه قابلیت و توانایی هایی دارد؟

ربات تلگرام یک نوع حساب کاربری ویژه است که می تواند هر کاربردی داشته باشد. نحوه استفاده از آن به خلاقیت و مهارت هایی که برای ربات تعریف می کنید، بستگی دارد. برخی از کاربرد های ربات تلگرام به شرح ذیل است:

ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام می تواند از فعالیت های زمان بر و وقت گیر شما بکاهد؛ به عنوان مثال هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، شما می توانید مستقیما در تلگرام خود آن را مشاهده و متن آن را دریافت کرده و آخرین ایمیل خود را به حساب تلگرام تان منتقل کنید.

ساختن بازی های فکری: چگونگی ارتباط شما با ربات تلگرام به روش API، این قابلیت را دارد که پاسخ کاربران را به سرعت تحلیل کرده و نتایج متناسب را برایشان ارسال کنید؛ با وجود این قابلیت شما می توانید بازی های زیادی را پیاده سازی و طراحی کنید.

ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد که البته طرح ریزی صحیح برای نوع کارایی آن به عهده شماست. دریافت نرخ ارزی، اخبار روز، اطلاعات هواشناسی، تفریح و سرگرمی را می توان از نمونه های موفق کاربرد ربات تلگرام دانست.

ربات تلگرامی

 

   ربات ها در تلگرام با چه اهدافی ساخته می شوند؟

کسب و کار ربات تلگرام به تبعیت از بازار به راه افتاده است. در این تجارت تازه برپا شده با توجه به امکانات ربات، قیمت در نظر گرفته شده نیز متفاوت است؛ به عنوان مثال در لیست موجود سفارش های منوی ربات به وسیله ارسال خودکار و یا دستی عکس، متن و فیلم و همچنین با تشخیص دادن کلمات و قیمت چند ده هزارتومانی می توان ربات تهیه کرده و همچنین با قیمت های کمتر یا بیشتر امکان ساخت یک ربات برای شما فراهم خواهد شد.

   ربات ها چه منافعی برای سازندگانشان دارند و درآمد مالی برای ارتقا دهندگان و توسعه دهندگان به چه نحو است؟

اساسا ربات های تلگرام رایگان هستند؛ اما توجه و اهمیت ساختن آن ها و همچنین استفاده از ربات تلگرام زمانی مطرح و مشخص می شود که از آن به عنوان منبع درآمد زایی استفاده می شود. از نتیجه مستقیم ربات ها می توان برای فروش کالا یا خدماتی استفاده کرد که به وسیله ربات به طور معلوم و مشخصی برای فروش کالایی اطلاع رسانی کند و اطلاعاتی برای خرید به مشتریان ارسال کند و همچنین میتواند تبلیغاتی در زمینه منبع سایت ها انجام دهند که در واقع می توان گفت در این موارد ربات تلگرام می تواند درآمد زا نیز باشد.

ربات تلگرام

 

   سازو کار ربات تلگرام چگونه است؟

همانطور که گفتیم، ربات های تلگرام حساب های کاربری هستند که برای عملکرد، نیازی به شماره تلفن ندارند. این ربات ها کدهایی هستند که با وجود واسطه کاربری بر روی سرور اجرا می شوند. طریقه عمل کردن این ربات ها به طور قطع به یقین از چشم کاربر پنهان است و تلگرام آن را بر روی پروتکل رمزنگاری شده MTProto خود مدیریت می کند.

به این روش که سرور واسطه همه ارتباطات رمز نگاری شده را به وسیله اینترفیس یا همان واسطه کاربری مبتنی بر HTTPS کنترل می کند که این همان Bot API است. به شکل خلاصه و به دور از هر جنبه فنی می توان گفت: ربات تلگرام کد هایی هست که از طریق یک پروتکل امن و مطمئن و با اتصال به یک سرور واسطه عمل می کند.

   آیا ربات های تلگرام، سارق اطلاعات هستند؟

با وارد شدن ربات به تلگرام همانند بعضی فناوری های ویژه، سوالات و ابهاماتی درباره چگونگی و کارکرد آن به وجود آمده است که در واقع یکی از این ابهامات و نگرانی ها، احتمال هک حساب های کاربری است. به گفته یکی از افراد متخصص در زمینه ساخت ربات تلگرام و کسی که تجربه ساختن یک ربات شرکتی را دارد، امکان چت انفرادی در همه ربات ها وجود دارد، اما باید در نظر داشت که بعضی ربات ها نیز امکان چت گروهی یا همان اضافه شدن در گروه را دارا می باشد.

 ربات ساز تلگرام

 

   طبق اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی تلگرام، ربات ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

    دسته اول آن هایی هستند که اگر در گروه اضافه می شوند و توانایی مشاهده مطلب فرستاده شده در گروه را ندارند و تنها با استفاده از دستور مستقیم از سوی کاربران دیده می شوند و قابل پاسخ گویی نیز هستند.

    دسته دوم نیز همانند یک عضو به گروه اضافه می شوند و می توانند تمام اطلاعات فرستاده شده در گروه را ببینند و این موضوع در پایین نام ربات در قسمت لیست اعضا نوشته می شود. البته این شرایط قابل تغییر است و در صورت تغییر حاصل شده دسترسی یا عدم دسترسی به چت، پیغام سیستمی در گروه نمایش داده نمی شود.

   تفاوت ربات تلگرام با حساب کاربری افراد در چیست؟

    ربات ها آخرین زمان برای آنلاین بودن را ندارند و همیشه عبارت bot برای آن ها نشان داده می شود.

    ربات ها فضای محدودی برای ذخیره و جا دادن اطلاعات دارند و اطلاعات قدیمی با پردازش به وسیله شما حذف می شوند.

    ربات تلگرام نمی تواند آغازگر مکالمه با کاربر باشد و تنها برای زمانی ربات را به گروه اضافه می کنند که ربات امکان ارسال پیام را داشته باشد.

    در پایان نام ربات همیشه کلمه bot وجود دارد.

    با اضافه کردن ربات به گروه، توسط ربات همه پیام ها دریافت یا تحویل داده نمی شود، مگر زمانی که تنظیمات را تغییر داده باشید.

  ربات ها هیچ موقع غیرفعال، خسته و یا آفلاین نمی شوند!

 طراحی ربات تلگرام

 

   مفاهیم پایه ربات تلگرام شامل چند دسته هستند؟

بهتر است سه مورد از مفاهیم پایه مهم در مورد ربات های تلگرام را بررسی کنیم:

آپدیت، آبجکت، متد

مفهوم آپدیت در ربات تلگرام چیست؟

هر پیامی که کاربر برای شما ارسال می کند، هر پیامی که در گروه های مشترک ربات می آید، هر کلیدی که کاربر بر روی آن کلیک می کند و هر استفاده آنلاین که از ربات انجام می شود را آپدیت می گویند.

آبجکت در ربات تلگرام به چه معناست؟

اگر به مستندات تلگرام توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد هر چیزی که در تلگرام برای شما یک آبجکت محسوب می شود، یک پیام، یک فیلم، یک کاربر و دیگر موارد در این زمینه است. آبجکت اطلاعات کاملی دارد برای مثال: یک پیام و تاریخ آن، مضمون متن، فرستنده آن و خیلی از چیزهای دیگر را دارا می باشد.

متد در ربات تلگرام چیست؟

متدهای API تلگرام قسمتی هستند که ربات شما به وسیله آن ها می تواند کارهایش را انجام بدهد، به عنوان مثال: SendMessage برای ارسال پیام استفاده می شود و از شما محل ارسال پیام و همچنین متن پیام را می خواهد. همچنین متد در ربات تلگرام می تواند مقادیر انتخابی دیگری مثل نشان دادن یا ندادن پیش نمایش لینک را نیز پذیرش کند.

شروع کار با آپدیت ها به چه شکل است؟

گرفتن آپدیت ها از دو روش انجام می شود، دو روش برای این کار وجود دارد: getUpdates و webhook می باشد که به صورت اجمالی به توضیح آن ها می پردازیم:

متد getUpdates:

آیا می دانید راه ساده و بدون حاشیه آپدیت ها که از آن استفاده می کنیم به چه روش کار می کند؟ زمانی که این متد را روی API صدا می زنیم، آپدیت جدید را در قسمت قابل ارایه لیست به ما می دهد. در حقیقت برای استفاده درست می توانیم هر چند میلی ثانیه این متد مورد نظر را صدا بزنیم تا خبرهای جدید را به ما بدهد.

 ربات تلگرام

استفاده از webhook:

در این روش به جای این که خبر ها را از تلگرام دریافت کنیم، آن بخش خبرها را برای ما ارسال می کند و برای این کار نیاز به یک وب سرور و گواهینامه SSL داریم.

   بررسی یک آپدیت و شکل کلی آن ها:

در این بخش یک نمونه دیگری از آپدیت ها را بررسی می کنیم: ابتدا یک ربات در تلگرام می سازیم و توکن را در جای خوبی نگه می داریم، توجه داشته باشید که توکن باید کاملا خصوصی باشد و کسی به آن دسترسی نداشته باشد. یک پیام سلام هم به آن ارسال می کنیم که نمونه حاضر باشد و سپس متد getUpbates را روی ربات اجرا می کنیم.

   آیا انواع ربات تلگرام را می شناسید؟

با توجه به قابلیت های بسیاری که ربات تلگرام در دنیای مجازی دارد، بر آن شدیم تا تعدادی از انواع ربات تلگرام را نام ببریم:

ربات تلگرام قرآنی، ربات تلگرام فال حافظ، ربات تلگرام عکس پروفایل، ربات تلگرام هواشناسی، ربات تلگرام خلافی خودرو، ربات تلگرام حسابداری، ربات تلگرام جستجوی فیلم و آهنگ، ربات پلیس تلگرام، ربات تلگرام پروفابل چکر، ربات تلگرام شارژ رایگان، ربات تلگرام شماره یاب، ربات تلگرام ساخت استیکر، ربات تلگرام لینک یاب، ربات تلگرام افزایش ممبر، ربات مترجم تلگرام، ربات نظر سنجی تلگرام، ربات تلگرام کتاب، ربات تلگرام طراحی، ربات تلگرام زبان انگلیسی، ربات تلگرام زیرنویس و ... از جمله انواع ربات تلگرام در دنیای مجازی هستند که برای کاربران آن ها بسیار کاربردی و مورد استفاده است.

برنامه نویسی ربات تلگرام

 

   کاربرد ربات تلگرام چگونه است؟

در نرم افزار پیام رسان تلگرام، ربات در تلگرام در حقیقت یک افزونه جانبی است که امکان تعامل کاربر با ربات ها از طریق فرمان های مختلف،ارسال پیام ها و درخواست های متفاوت، وجود دارد. یک ربات تلگرام می تواند کارایی همانند یک روزنامه هوشمند را دارا باشد و محتوایات مرتبط با نیاز و درخواست های شما را به محض منتشر شدن در مقابل شما قرار دهد و یا می تواند گفتگوی تلگرامی شما را در غالب بهره مندی از سرویس های جانبی غنی سازد و یا حتی الامکان امکانات جانبی و خدماتی همانند مشاهده، پیش بینی، وضعیت آب و هوا و ترجمه مطالب را برای شما فراهم کند.

   استفاده از ربات تلگرام

امکان استفاده از ربات ها به روش فرستادن پیام ها و دستور های گوناگون تلگرامی و با باز کردن پنجره گفتگو و اضافه کردن آن به گروه های متفاوت دیگر تلگرامی وجود دارد. حال راهکار ساده برای استفاده از ربات تلگرام و ثبت نام برای دریافت خدمات، نوشتن نام ربات بعد از @ و کلیک علامت جستجو، است.

ربات تلگرام چیست؟

 

   نگاهی به برخی از انواع ربات های تلگرامی

حال با این تفاسیر نگاهی خواهیم داشت به برترین ربات تلگرام انگلیسی و فارسی که در حال حاضر از روش پیام رسان تلگرام در دسترس کاربران وجود دارد.

ربات تلگرام انگلیسی و تلفظ به زبان های دیگر:

این ربات توانایی این را دارد که نوشته های شما را در قالب و چارچوب بهره گیری از 84 زبان مختلف به گفتار تبدیل کند. امکان اضافه کردن این ربات به گروه های متفاوت هم به راحتی و با باز کردن پروفایل آن و انتخاب گزینه Add to group امکان پذیر می باشد. فرمان /Language به منظور امکان تغییر یافتن زبان ربات، فرمان /pronounce به منظور گوش دادن به تلفظ کلمه مورد نظرتان و فرمان /ipa به منظور نشان دادن نمایش فونتیک و ظاهر کلمه، مورد استفاده قرار می گیرد.

دانلود محتویات چند رسانه ای توسط ربات تلگرام:

بسیاری از کاربران عاشق دانلود انواع عکس و آهنگ و فیلم هستند، از این رو می توانند از ربات تلگرام دانلود، استفاده کنند و انواع فایل های مورد نظر خود را با راحت ترین روش دانلود کنند و از دیدن و شنیدن آن ها لذت ببرند. این ربات به شما این امکان را می دهد تا عکس و ویدئو هایی را  که مد نظر دارید از اینستاگرام، یوتیوب و آپارات دانلود کنید.

ربات تلگرام دانلود نرم افزار:

این ربات مجموعه کاملی از نرم افزارها، بازی های کامپیوتری، برنامه های اینترنتی و بهینه سازی های مختلف برای اندروید، iso، لینوکس، مک و ویندوز در اختیار شما قرار می دهد که در واقع علاوه بر آشنایی با به روزترین نرم افزارها و برنامه های دنیای مجازی، در سریع ترین زمان و راحت ترین روش، برنامه مورد علاقه خود را دانلود می کند.

ارسال فایل به فضای ابری از طریق ربات تلگرام:

این ربات فایل هایی را که از شما می گیرد، در فضای ابری ذخیره می کند و امکان تعامل این ربات با سایر سرویس هایی نظیر: دراپ باکس و یاندکس دیسک را برای شما فراهم می کند. برای اجرای این امر پس از انتخاب گزینه start یا ارسال فرمان start به ربات به هنگام شروع باید از فرمان login/ استفاده کرد. حال سرویس مورد نظر را انتخاب کرده و سپس مشخصات ورود به سرویس را وارد کنید، در این صورت ربات در اختیار شما قرار دارد.

پیش بینی دقیق آب و هوا با استفاده از ربات تلگرام هواشناسی:

با توجه به شرایط جوی و آب و هوایی که همیشه در حال تغییر و نوسان است، بد نیست که شما نیز در رابطه با استفاده از ربات برتر فعال در زمینه آب و هوا و یا همان ربات تلگرام هواشناسی اطلاعاتی داشته باشید.

ربات تلگرام هواشناسی قابلیت پیش بینی وضع هوای روز جاری، 5روز آتی و روز آینده را دارد، خوشبختانه این ربات امکان استفاده از زبان فارسی را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است. همچنین علاوه بر تمامی این امکانات می توانید هشدار مربوط به آب و هوا را نیز دریافت کنید و در مواقع ضروری به ویژه رفتن به سفر از این ربات نهایت لذت را ببرید و قبل از هر گونه برنامه ریزی برای سفر از شرایط آب و هوایی خیالتان راحت باشد.

ربات تلگرام مترجم:

این ربات هوشمند در حقیقت یک مترجم ویژه در تلگرام است که قادر به ترجمه کردن کلمات ساده و حتی جملات را از زبانی به زبان دیگر فراهم می کند. به منظور فعال کردن زبان خود به عنوان زبان مبدا فقط لازم است از دستور setmylang استفاده کنید و پس از آن زبان مقصد مورد نظر خود را با گزینه tolang مشخص کنید. حالا می توانید هر کلمه یا متنی را که دلتان بخواهد در کادر گفتگو تایپ و ارسال کنید و بلافاصله متن ترجمه شده و برگردان شده آن را به زبان مقصد دریافت کنید، این کار می تواند سرعت شما را در انجام بسیاری از پروژه های علمی بالا ببرد. حتی می توانید در سفرهای خارجی نیز از این ربات استفاده کنید.

 ربات تلگرام شعر:

این ربات مخصوص افرادی است که نمی توانند همواره از کتاب های شعر استفاده کنند و یا آن ها را دائما با خود حمل کنند. از این رو می توانید از ربات شعر استفاده کنید و در هر لحظه ای که بخواهید شعر مورد نظر را دریافت کرده و مطالعه کنید. ربات تلگرام شعر را می توان گزینه مناسبی برای عاشقان شعر و ادب دانست که روزانه می توانند مجموعه های کامل شعر و ادب فارسی را تنها با یک کلیک دریافت کنند.

برای سفارش انواع ربات میتونید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام کنید👇👇👇

                                                                                                     راه های ارتباط با ما

پرسش و پاسخ "۲" مورد

طراحی ربات تلگرام

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ یگانه

با سلام من ربات نظرسنجی در نظر دارم که سوال و گزینه هارو خودم قرار بدم و مخاطبانم رای بدن با جزییات که به کارشناس میگم فقط قیمت اینطور ربات در چه حدودی ممنون

آموزش ساخت ربات تلگرام

سلام، هزینه طراحی این ربات حدودا 600،000 تومان می باشد.


طراحی ربات تلگرام

۱۳۹۷/۰۷/۰۷ همدانی

سلام، خسته نباشید، یک رباتی که بتونم داخلش محصولات و مشخصاتش رو بزارم هزینش چقدره؟

آموزش ساخت ربات تلگرام

سلام، در ربات های معرفی محصول بسته به جزئیات ربات، شروع قیمت از 500 هزار تومان می باشد.


آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد


شماره تماس ۸۸۲۳۰۰۶۳ - ۰۲۱

مشاوره تلفنی رایگان ۸۸۲۳۰۰۶۳ - ۰۲۱